Pazar Mayıs 19, 2024

Monika Gärtner-Engel, Orta Doğu'daki tehlikeli tırmanışı kınıyor

kaypakkaya haber
Avrupa Parlamentosu Seçimleri İçin, MLPD adına Enternasyonalist Liste'den liste başı olarak seçimlere katılan Monika Gärtner-Engel, yayınladığı bildiride, Ortadoğu'daki gelişmelere ve İsrail tarafından soykırım yapılan Filistin halkının sorunlarına değindi, ve Alman dışişleri bakanını istifiaya çağırdı.

 

Monika Gärtner-Engel:

 "Orta Doğu'daki savaş tehlikeli bir yangına dönüşüyor.  Asıl sorumluluk emperyalist İsrail'e aittir.
Filistin halkına yönelik saldırganlığı ile İsrail Filistin halkı ve birçok yüksek rütbeli generalin öldürülmesi İran gerilimin tırmanmasına zemin hazırlamıştır. Olayın gerçekleştiği yer -
Şam'daki konsolosluk - ne de olsa uluslararası hukuka göre İran toprağıdır.

Yeni-emperyalist İran, İsrail'e doğrudan saldırarak yangına körükle gitmiştir. Şimdi İsrail'deki kışkırtıcılar intikam peşinde. Üstelik arkalarında Alman Dışişleri Bakanı'nın tam dayanışmasıyla! Soykırıma yardım ve yataklıktan sonra, bu da, Alman hükümetinin savaş kışkırtıcılığına yardım ve yataklık etmesidir.".

"Annalena Baerbock gibi Netanyahu hükümetinin de dikkatleri Gazze'deki soykırımdan başka yöne çekmek için emperyalistler arası tırmanışı istismar etmesi haincedir.

„Yaşanan onca acı ve ölümün yanı sıra uluslararası protestolara rağmen İsrail Refah'a yönelik kara harekatının hazırlıklarını sürdürüyor. Gerici Daniel Ortega / Nikaragua cam evden taş atıyor olsa bile, Almanya haklı olarak soykırıma yardım ve yataklıktan uluslararası sanık sandalyesindedir. Bu nedenle: Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock istifa etmelidir!".

„MLPD her türlü antisemitizmi temelden reddetmekte, İsrail'in kuruluşunu ve var olma hakkını tanımakta, Hamas katliamlarını kınamakta ve tam da bu nedenle İsrail'i eleştiren herkesin antisemit ya da İsrail düşmanı olarak aşağılık bir şekilde karalanmasına kararlılıkla karşı çıkmaktadır. Berlin'deki Filistin Kongresi'nin yasaklanması, baskının şok edici bir doruk noktasıydı.

Gärtner-Engel şöyle devam ediyor: "Almanya'da MLPD ve Enternasyonalist İttifak Filistin dayanışmasının aktif aktörleridir. Ekim 2023'ten bu yana 50'den fazla gösteri ve miting düzenledik ve en az 35 büyük gösteriye katıldık. Önümüzdeki hafta Lahey'de beklenen karar öncesinde "Gazze Yaşayacak" sloganı altında ülke çapında dayanışma eylemleri düzenleyeceğiz. Bilgilendirme stantları, işyerlerinin içinde ve önünde tartışmalar, sokaklarda kültür ve açık mikrofon tartışmaları, Gazze'ye insani yardım için bağış toplamaya devam ederek tamamlanacak."

Uluslararası Dayanışma ve Birleşik Cephe'nin; "Gazze Yaşayacak" bağış girişimi şimdiden 40.000 Avro'nun üzerinde bağış topladı.
Bağış hesabı: Uluslararası Dayanışma
IBAN: DE 86 5019 0000 6100 8005 84, anahtar kelime: Gaza soll leben (Gazze yaşayacak)

 Basın bültenini pdf dosyası olarak buradan indirebilirsini

398

Son Haberler